Niektoré čierne diery vymažú vašu minulosť. Dostanete však neobmedzenú budúcnosť

Ale nová štúdia spochybňuje toto tvrdenie tým, že môžu existovať nejaké čierne diery, ktoré by ste mohli prežiť. Aj keď to môže viesť k zvláštnej realite, píše britské Metro.

Fyzik z univerzity v Berkeley Peter Hintz predpovedal, že ľudský prieskumník by mohol prežiť cestu do supermasívnych čiernych dier, ktoré ležia v strede galaxií ako je Mliečna dráha. Navyše akonáhle títo priekopníci vstúpia do "sveta čiernej diery", celá ich minulosť bude vymazaná a budú mať šancu žiť nekonečné množstvo budúcností. 

V skutočnom svete vaša minulosť určuje vašu budúcnosť a tento determinizmus riadi zákony fyziky. To znamená, že fyzické zákony vesmíru neumožňujú viac ako jednu možnú budúcnosť.

Akonáhle by sa človek dostal dovnútra obrovskej čiernej diery, opustil by pravidlá tohto vesmíru a vstúpil do sveta, kde budúcnosť nie je predurčená a rozhodnutá jeho minulosťou. "Mohli by ste teda žiť navždy," tvrdia výskumníci. Matematik učinil objav po tom, ako zrazil čísla na určitom type čiernej diery s elektrickým nábojom.

Bohužiaľ, ktokoľvek, kto by sa vydal na takú cestu, by už nikdy nebol schopný z čiernej diery uniknúť. "Žiadny fyzik nepôjde do čiernej diery a nezmeria to," povedal Hintz. "Toto je otázka, ktorú možno naozaj študovať iba matematicky, ale má fyzické, takmer filozofické dôsledky, ktoré ju robia veľmi zaujímavou."