Ikonické fotografie a video Zeme z vesmíru. Pokochajte sa

Ľudstvo zaznamenalo fotografie Zeme zo stoviek, tisíc, miliónov a dokonca aj miliárd kilometrov. Tie pomáhajú vedcom študovať náš dynamický svet a pochopiť, ako žije obývateľná planéta z diaľky.

Najdôležitejšie však je, že takéto fotografie Zeme z vesmíru podčiarkujú našu zvláštnu existenciu, píše Business Insider. Presvedčte sa v našej galérii.

​NASA okrem toho nedávno zdieľala video svetelného žiarenia atmosféry Zeme - skupinu jasného, farebného svetla, ktoré je vyžarované z atmosféry planéty.

Za naše chápanie svetelného žiarenia atmosféry vďačíme švédskemu fyzikovi Andersovi Ångströmovi, ktorý si ako prvý uvedomil, že obloha nikdy nedosiahne úplnú tmu. Pôvodne fascinovaný dočasnou krásou polárnej žiary identifikoval zdroj neustálej žiaru tejto oblohy ako svetelné žiarenie atmosféry v roku 1868.

Svetelné žiarenie atmosféry sa vyskytuje, keď molekuly dusíka a kyslíka v ionosfére, hornej vrstve atmosféry, uvoľňujú fotóny pri vystavení slnečnému UV žiareniu.

Farby sa môžu líšiť v závislosti od druhu plynu, ktorý reaguje na expozíciu ultrafialového žiarenia, hladiny nadmorskej výšky.

Emisie fotónov sa nevyskytujú v nižších úrovniach atmosféry, pretože molekuly sú dostatočne blízko pri sebe, že sa jednoducho zrazia, aby uvoľnili vonkajšiu energiu.

Rôzne farby vzduchu pomáhajú vedcom študovať ionosféru podrobnejšie, pretože astronauti, satelity a komunikačné signály musia cestovať cez túto vrstvu atmosféry.