Slávny východ Zeme či najčudnejší tvar mesiaca. Pokochajte sa najlepšími fotografiami slnečnej sústavy za celé desaťročia

Po celé desaťročia vedci smerovali pozemské ďalekohľady smerom k oblohe, aby zachytili vesmír. Prvá snímka vo vesmíre pochádza z 33-milimetrovej filmovej kamery, ktorú americkí vedci pripútali na zajatú nemeckú raketu a na konci druhej svetovej vojny vypustili zo Zeme. Kamera spadla späť na Zem a rozbila sa, ale film prežil.

Ďalšie skoré snímky slnečnej sústavy prišli, keď americká NASA a Sovietsky zväz prvýkrát preskúmali Mesiac a ľudia narodení v 50. a 60. rokoch tak vyrastali s ikonickými fotografiami prvých astronautov chodiacich po lunárnom povrchu.

Odvtedy sa stále sofistikovanejšie misie púšťali ďalej do vesmíru pomocou lepších a lepších fotoaparátov. Deti v 80. rokoch dostali prvé podrobné snímky Saturnu a Neptúnu, zatiaľ čo deti sú dnes zvyknuté na kvalitné farebné snímky púští Marsu a víriacich oblakov Jupitera.

Toto sú podľa serveru Business Insider najlepšie fotografie našej slnečnej sústavy od roku 1906. Odporúčame prejsť až na koniec galérie, tam čakajú skutočné skvosty: