Excentrik, ktorý tvorí budúcnosť. Elon Musk oslavuje 50-ku

Na svete nie je veľa ľudí, o ktorých sa s rovnakou intenzitou zaujímajú bulvár, finančné trhy aj vedecké kapacity. Isté je, že tejto neveľkej hŕstke suverénne kraľuje Elon Musk.

Muž, ktorý dokáže vyvolať rozruch prakticky každou svojou vetou a činom. Veď kto súdny už len pomenuje svojho syna X Æ A-12? (A krátko nato moderátorovi pri whisky a jointe vysvetľuje, ako to meno správne čítať?)

Na druhej strane, kto súdny by ešte donedávna fantazíroval o raketách, ktoré budú opakovane pristávať a vzlietať? To len ako upozornenie, aby sme súdnosti nepripisovali absolútne pozitívnu hodnotu.

Paradoxne, azda najväčšiu súdnosť vo svojom doterajšom živote prejavil Elon Musk v nedávnej americkej komediálnej šou Saturday Night Live, keď samého seba – popri priznaní, že trpí ľahšou formou autizmu – okomentoval nečakane realistickými vetami: „Všetkým, ktorých som kedy urazil, chcem povedať, že som prišiel s novou verziou elektroáut a vysielam ľudí na Mars vo vesmírnej rakete. To ste si mysleli, že budem normálny, pohodový chlapík?“

Romantický vorkoholik

Elon Musk sa na excentrika nehrá. On ním autenticky je. A vzhľadom na svoj status sa cíti dostatočne bezpečne na to, aby pred svetom slobodne odhaľoval aj tie najbizarnejšie polohy svojej osobnosti. To, že sa zároveň rád predvádza a občas aj trochu manipuluje, platí rovnako.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 72% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.