Na dennú dávku vitamínu D stačí 10 minút. Čo všetko (ne)viete o slnečnom žiarení
Slnko nám prospieva, ale môže tiež škodiť. Prečítajte si, čo ste možno o jeho vplyve na ľudskú kožu nevedeli.
Slnko nám prospieva, ale môže tiež škodiť. Prečítajte si, čo ste možno o jeho vplyve na ľudskú kožu nevedeli.
Faktov a údajov o novom type koronavírusu SARS-Cov-2 aj o chorobe, ktorú spôsobuje, sa k nám dostáva už toľko, vrátane najrôznejších mýtov, že je ťažké sa v nich zorientovať.
Psychologicky sú okrem seniorov ohrozené aj iné skupiny, napríklad mladí ľudia, slobodné matky, ľudia s psychickými problémami.
Na začiatku poplašnej správy, že ibuprofen zhoršuje priebeh nákazy koronavírusom, bola najskôr odborná úvaha lekárov. Keď sa v polovici marca dostala cez francúzskeho ministra zdravotníctva a pôvodnou profesiou neurológa Oliviera Verano na verejnosť, obletela svet a spôsobila paniku. Ako je to však v skutočnosti?
Starší ľudia sú v čase pandémie koronavírusu tou najohrozenejšou skupinou. Niektorí z nich však situáciu zľahčujú, iní netušia, čo majú robiť.
Ovocie a zelenina sú aj s nechráneným pečivom zo zjavných dôvodov najnáchylnejšie potraviny na prenos baktérií a vírusov.
Nosiť rúška, keď ideme medzi ľudí, je v čase pandémie koronavírusu nutné. Vieme ich však správne používať? „Nikdy nesiahajte na prednú časť rúška,“ radí v inštruktážnom videu Svetová zdravotnícka organizácia.
Rúška by sme teraz mali nosiť všetci, radia lekári. Lenže v obchodoch nie sú a nezostáva iné, ako si ich ušiť. Pozrite si návod, ako si základné rúško vyrobiť doma.