Šesť príznakov chorého srdca: Toto vás môže varovať, že sa niečo deje

Ochorenie srdca nemožno brať na ľahkú váhu, nižšie uvedeným príznakom v našej fotogalérii by ste rozhodne mali venovať pozornosť a včas na ne upozorniť svojho lekára, upozorňuje iDNES.

Štatistiky uvádzajú, že viac ako polovicu úmrtí v Európe má na svedomí práve kardiovaskulárne ochorenie.

"Napriek tomu starostlivosť o neho zanedbávame a namiesto toho jeho funkcie narušíme nezdravým životným štýlom. Srdce možno cielene poškodzovať - ​​fajčením, nezdravou stravou, zanedbávaním liečby vysokého krvného tlaku, nadváhou, vysokou hladinou nezdravého cholesterolu a nedostatkom pohybu. Tomu všetkému je potrebné sa vyhnúť a starať sa o srdce tak, aby naozaj vydržalo celý život. Aj keď sa v prípade rizika infarktu myokardu hovorí prevažne o starších ľuďoch, podľa posledných štatistík je výsledkom rozšíreného nezdravého životného štýlu čoraz častejší výskyt ochorení srdca i medzi tridsiatnikmi. Je tiež len mýtus, že sa problémy so srdcom objavujú u mužov častejšie. Ženy sú v reprodukčnom veku síce chránené pohlavnými hormónmi, ale po nástupe menopauzy hravo doháňajú mužov. A počas desiatich rokov sa výskyt ochorenia srdca zrovnáva," upozornila praktická lekárka Sobotková z Lekárskeho domu Praha 7.

Aby sme sa prípadným problémom so srdcom vyhli, je nielen dôležité sa zdravo stravovať a pravidelne sa hýbať, ale chodiť aj na preventívne prehliadky.

Zájsť na lekárske vyšetrenie by ste mali aj v prípade, ak vás trápi niektorý z nasledujúcich príznakov problémov so srdcom, zvlášť keď sa vyskytnú dva alebo viac naraz.