Zvieracia kultúra. Čo majú spoločné ich mláďatá s ľudskými deťmi?

Niekedy živočíchy striktne dbajú na tradície, inokedy sa púšťajú do prekvapivých inovácií. Zvieracia kultúra nie je výsadou Einsteinov živočíšnej ríše. Nájdeme ju napríklad u čmeliakov s mozgom veľkým ako špendlíková hlavička, píšu Lidovky.cz.

Šimpanzica Kutu trhá v zuboch stonku byliny na tuhé vlákna a tá si potom odnáša k neďalekému termitisku. Zvalí sa na bok, pohodlne sa oprie o lakeť a voľnou rukou zasúva jedno z vlákien do vnútra termitiska.

Za chvíľu ho vytiahne obalené rozzúreným hmyzom a labužnícky si túto "jednohubku" strčí do úst. Sotva pohne čeľusťami, a už zasúva vlákno do termitiska znova. Takto vydrží loviť, kým sa pochúťky bohatej na proteíny nenasýti.

Mladá samička Kata svoju matku pozorne sleduje. Berie do neobratných prstov steblo trávy a skúša s ním zavŕtať v zemi. Veľmi jej to nejde, ale malá šimpanzica sa nevzdáva. Ubehne ešte rad rokov, než lov termitov "na udicu" zvládne a začne to učiť svoje mláďatá.

Šimpanzí lov termitov pozorovala prvýkrát slávna britská zoologička Jane Goodall už pred šesťdesiatimi rokmi. Jej správa vyvolala medzi vedcami poprask.

Všetci vtedy brali za hotovú vec, že výrobu nástrojov zvláda zo všetkých pozemských tvorov iba človek. Šimpanzy nás ale cielenou úpravou stebiel alebo vetvičiek pre lov termitov o tento "monopol" pripravili.

Nedávno dali vedci dohromady dáta z pozorovaní šimpanzov v mnohých rôznych oblastiach Afriky a došli k ďalšiemu prekvapivému záveru, ktorý možno zhrnúť úslovím: iný kraj, iný mrav.

Šimpanzica Kutu loví termity tak, ako je zvykom v šimpanzoch tlupách obývajúcich údolie tanzánskej rieky Issa. V konžskej lokalite Goualougo ale tamojšie šimpanzy chytajú termity na vetvičku zbavenú lístia.

Pri love sedia vzpriamene a "udicu" držia striedavo v ľavej alebo pravej ruke. Z drievka si najprv rozzúrené termity zhrnú do dlane a až potom ich strčia do úst.

Šimpanzy zo senegalskej lokality Kayan lovia termity na drievko podobne ako ich príbuzní z Konga, ale úlovok si strkajú

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.