Prsty prezradia, ktorá choroba vám hrozí. Na čo si dať pozor?

Každý prst navyše odráža podľa čínskej medicíny zdravotný stav človeka v určitej životnej fáze. Palec je spojený s obdobím detstva, ukazovák s rokmi dospievania, prostredník súvisí s dospelosťou, prstenník zas s časom zrelosti a malíčku je prisúdený vek.

Tenké prsty svedčia o zlom zažívaní

Hranaté prsty sú väčšinou dôkazom dobrého zdravia, s občasným sklonom k neurózam alebo žlčníkovým kameňom. Lyžičkovité prsty, ktorých končeky naozaj tvarom pripomínajú lyžičku, prezrádzajú náchylnosť k srdcovým chorobám, cukrovke a mozgovej mŕtvici.

Kónické prsty sú dlhé a okrúhle so zašpicatenými končekmi. Ľudia s týmto tvarom prstov majú sklony k hrudným ochoreniam (pľúcne a srdcové problémy, zápaly priedušiek a iné).

Človek s dlhými a tenkými prstami častejšie trpí zažívacími problémami a môžu sa u neho prejaviť depresie. Niektorí ľudia majú prsty ako „paličky na bubon“, s väčšími a silnejšími končekmi.

Tento typ prstov poukazuje na chronické pľúcne ochorenia, ako je tuberkulóza, pľúcny edém a podobne, vrodenú srdcovú chorobu či obehové problémy. Existujú aj ľudia so zmiešaným tvarom prstov. Tí bývajú väčšinou veľmi odolní a ochorejú len zriedkavo.

Dlhý malíček varuje pred infarktom

V ideálnom prípade sú prsty rovné a dlhé, s výrazným a silným palcom. Prostredníček by mal byť asi o pol článku dlhší ako ukazovák a prstenník, u ktorých sa predpokladá zhruba rovnaká dĺžka. Ak je ukazovák výrazne dlhší či kratší, poukazuje to na časté ochorenia alebo zlú výživu počas mladosti.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 62% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.