Neplatný stereotyp. Štúdia zistila, kto prežíva rozchod bolestnejšie

Autorský tím z Lancasterskej univerzity hovorí, že mal na výskum pádny dôvod. Vzťahové problémy a ich konce sú totiž podľa neho neprebádané témy.

„Väčšina z toho, čo o vzťahových problémoch vieme, vychádza zo štúdií s ľuďmi, ktorí sa vydali na párové terapie. A to zahŕňa veľmi špecifickú skupinu ľudí, tých, ktorí majú čas, peniaze a motiváciu na problémoch svojho vzťahu pracovať,“ vysvetľuje pre server Science Daily Charlotte Entwistle, ktorá aktuálnu štúdiu viedla.

Preto jej tím stavil na metódy spracovávania jazyka a na príspevky obrovského množstva mužov a žien z anonymného online fóra.

Účastníkov a účastníčok výskumu bolo viac ako 184-tisíc. Jedine s pomocou technológie dokázali každý z ich odkazov analyzovať. Mali pritom niekoľko otázok.

Komunikácia je problém

Predovšetkým ich zaujímalo, akým trampotám, nesúladom, nezhodám a problémom pary čelia. Čo komplikuje ich život a nakláňa ich trajektóriu k rozchodu.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 71% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.