Nebezpečenstvo skrýva aj starý med

Vo svojom výskume sa venujete karcinogénnym látkam v potravinách, aké a kde najčastejšie nachádzate?

Od začiatku svojej kariéry skúmam nielen to, kde sa nachádzajú, ale aj mechanizmy, ako tieto látky vznikajú a ako ich odstrániť. Tých škodlivých látok v potravinách je niekoľko stoviek, takže všetky ich, samozrejme, nemám šancu prebádať. Venujem sa najmä veľmi nebezpečným ako sú polycyklické aromatické uhľovodíky, akrylamid a 5-hydroxymetyl-2-furaldehyd. Len pre predstavu, s akým náskokom sa pohybuje veda pred praxou, tak v roku 2007 som v americkom časopise Journal of Food Science uverejnil štúdiu o akrylamide, a od apríla  2018 bude záväzné nariadenie Európskej komisie o najvyšších povolených koncentráciách a akrylamide.

O prvých dvoch som už počula, poslednú látku nepoznám, o čo ide?

5-hydroxymetyl-2-furaldehyd skrátene ju nazvime HMF je kontaminujúca látka, ktorá sa nachádza v mede alebo hnedom cukre, no napríklad nie v bielom. Aj odbornom časopise Food Contro

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.