Open space je hniezdo vírusov. Zdravotní experti radia, ako sa najlepšie ochránite

Kým môžeme byť vystavení chrípke kdekoľvek, otvorené priestory v práci a spolupracovníci, ktorí do nej prichádzajú, keď sú chorí, môžu urobiť pracovisko útočiskom pre baktérie.

"Chrípka môže prepuknúť kedykoľvek v priebehu roka. Ale zhoršuje sa to počas zimy, keď sú ľudia častejšie zatvorení, okná sú zatvorené, dvere sú zatvorené," povedala pre server Quad-City Times Roma Taylorová, koordinátorka klinických služieb amerického zdravotníckeho oddelenia Scott County.

Skombinujte to s kolegami, ktorí si nemôžu alebo nechcú vziať voľno a je tu recept na chrípku. "Kedykoľvek ste okolo jedincov, ktorí kašlú, kýchajú alebo majú horúčku, ste náchylní na chytenie chrípky," povedala.

Samotný pracovný priestor by tiež mohol prispieť k problémom s chrípkou, tvrdí výkonná koučingová spoločnosť Challenger, Gray & Christmas Inc.

"Jedným potenciálnym budičom šírenia chrípky by mohol byť otvorený kancelársky trend, ktorý v posledných rokoch zaviedlo toľko spoločností," povedal Andrew Challenger, viceprezident spoločnosti. "Keď dáte preč steny, pracovníci sú v neustálom kontakte jeden s druhým. Počas agresívnej sezóny chrípky by to mohlo mať vplyv na celé spoločnosti, najmä pre malé a stredné firmy a začínajúce podniky, ktoré tak často využívajú tento koncept."

Ale ešte nie je príliš neskoro ochrániť vaše pracovisko a zabrániť zamestnancom v chytaní a šírení vírusu chrípky.

Tu sú niektoré z najlepších tipov od odborníkov na zdravie: