Klamstvá o tukoch. Je zdravší olivový olej alebo bravčová masť?

Kedysi to bývala pochúťka, ktorá sa na stole objavila aspoň raz za týždeň. Minimálne u nás v rodine (no predpokladám, že sme sa až tak nevymykali slovenskému priemeru osemdesiatych a raných deväťdesiatych rokov 20. storočia).

Najlepšie chutila, keď sa priniesol čerstvý, niekedy dokonca ešte teplý chlieb z obchodu. Z toho sa odkrojil poriadny krajec s chrumkavou kôrkou. A potom to prišlo: tenká vrstva bielunkej masti, občas dokonca „vytuningovaná“ zvyškami oškvarkov. Na to kolieska cibule a trochu posoliť. Kto nezažil, nevie, aká je to slasť. No potom sa nad týmto pokrmom začali zbiehať mraky a lekári a nutriční špecialisti krčili nosom.

Masť, ale aj maslo sa dostali na zoznam „zlých“ tukov, ktoré zanášali cievy, zvyšovali cholesterol, a tým ohrozovali srdce a ďalšie orgány. Na kilá sa kupovali margaríny, velebila sa stredomorská strava, olivový olej tiekol prúdom, neskôr ho nahradila vlna kokosového, ktorý ste si mohli natrieť na všetko – od chleba až po vlasy (a vlastne celé telo).

No najnovšie sa ukazuje, že je to celé vlastne inak. Omnoho farbistejšie a, samozrejme, komplikovanejšie. Čo však poteší milovníkov chleba s masťou a cibuľou, je to, že táto lahôdka zažíva renesanciu, ktorú si (samozrejme, v rozumnej miere) môžeme s čistým svedomím naservírovať bez váhania. Ako sa teda odborníci súčasnosti pozerajú na tuky a oleje? S ktorými (a či vôbec) sa máme rozlúčiť a ktoré si dopriať do sýtosti? Vydajme sa na cestu, ktorú sprevádzali mnohé pokĺznutia.

Renesancia masti a masla
A začnime rovno so živočíšnymi tukmi, ktorých najznámejšími predstaviteľmi sú bravčová masť a maslo. Ako sme už spomínali, oba boli upodozrievané z toho, že neprospievajú nášmu zdraviu, ba že mu priam škodia. Ak by sme sa však na súvis medzi ich konzumáciou a zdravotným stavom Slovákov pozreli bližšie, zistili by sme, že tu čosi nehrá. Tak napríklad v porovnaní s rokom 1990 dnes (presnejšie povedané, pred dvoma rokmi, lebo posledné údaje sú z roku 2016) zjeme priemerne o vyše tri a pol kila tukov menej.

Konzumácia masla a masti pritom znateľne klesla (z 6,9 kilogramu na 3,7 v prípade masti a z 6,4 na 3,9 kilogramu v prípade masla) v prospech rastlinných tukov a olejov (z 11,9 kilogramu na 14). Napriek tomu majú štatistiky ochorení súvisiacich so zvýšeným cholesterolom a tlakom stúpajúcu tendenciu.

„Kým inde sú srdcovo-cievne choroby na ústupe a v mnohých krajinách Európskej únie dnes spôsobujú o polovicu menej úmrtí než v roku 1990, na Slovensku je zatiaľ zlepšenie nevýrazné a stále vyčnievajú mimoriadne vysoko. Zabíjajú u nás dvoj- až trojnásobne viac ľudí ako vo väčšine krajín západnej a strednej Európy,“ konštatuje štúdia INEKO z roku 2015.

Jej hlavný autor, analytik Ján Kovalčík, dodáva, že spotreba liekov na vysoký tlak u nás v uplynulej dekáde stúpla 2,3-násobne a liekov kompenzujúcich vysoký cholesterol až 9-násobne. Najfrekventovanejšou diagnózou zo skupiny chorôb obehovej sústavy sú u nás takzvané ischemické choroby srdca (teda angina pectoris a jej častý dôsle

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.