Biele jedy. Ako na nás vplývajú mlieko, múka a cukor

Sú naozaj zbytočné, či dokonca škodlivé a mali by sme sa ich vzdať? A čo sa stane s naším telom, keď ich celkom „vysadíme“?

Chlieb alebo klasický biely rožok s maslom a pohár mlieka. A ako bonus domáci džem, poriadne sladký. To bývali za čias môjho detstva u nás pomerne štandardné a časté raňajky (a niekedy aj desiata). Dnes by niektorí výživoví poradcovia pri pohľade na takúto „zostavu“ len pohoršene nadvihli obočie. A nie málo Slovákov by ju ani nevzalo do úst, pretože by nasledovali kŕče, nafukovanie či ďalšie zažívacie ťažkosti.

Čo sa za tie tri desaťročia zmenilo a prečo múku, mlieko a cukor mnohí vnímajú ako čosi nebezpečné? Zmenili sme sa my alebo naša strava? Jedli sme vtedy zle a teraz za to pykáme v podobe narastajúcich potravinových intolerancií? Alebo je pravda niekde celkom inde? Veľa otáznikov, pri odpovediach na ktoré sa ani odborníci nie vždy zhodnú. Poďme sa teda pokúsiť aspoň časť z nich dekódovať.

Z mlieka sa rastie. Doslova
„Z hľadiska výživy je mlieko kompletná potravina, veď dieťa získava z mlieka matky všetko, čo potrebuje, a rastie a rozvíja sa celé mesiace. Je to až neuveriteľné,“ začína povzbudivo o bielej tekutine Walter Willett z Harvardovej univerzity, ktorý patrí k popredným svetovým odborníkom na výživu.

Samozrejme, vzápätí však nasleduje ono povestné „ale“. Tým ale upozorňuje v rozhovore, ktorý s ním urobil Igor Bukovský z Ambulancie klinickej výživy, že chvály sa vzťahujú na mlieko materské. Pri kravskom už upozorňuje na iné zloženie.

„Hlavnou úlohou každého mlieka je podporovať rýchly rast. My však nie sme stavaní na to, aby náš metabolizmus išiel na plné obrátky po celý život – to má negatívne účinky na naše zdravie,“ tvrdí muž, podľa ktorého to nie je optimálna potravina, ktorú by sme aj v dospelosti mali konzumovať vo veľkom množstve.

Na druhej strane je zástup lekárov, ktorí, naopak, dvíhajú varovný prst s tým, že mlieka a mliečnych výrobkov sa oproti odporúčaniam (220 kilogramov ročne) „preleje“ našimi hrdlami omnoho menej, ako by sa malo. Združenie pre zdravie a výživu s výlučne lekárskym obsadením označuje mlieko za „takmer dokonalú potravinu“ a tvrdí, že jeho odmietaním „sa pripravujeme o živiny, ktoré sú v ňom zastúpené v ideálnom pomere“. Kde je teda pravda? Nuž, ako v rozhovore priznáva aj samotný Walter Willett, definitívna odpoveď na to, či nám mlieko pomáha alebo škodí, je niekde uprostred.

Poďme si ho teda vyobracať v rámci argumentov oboch strán. Zástancovia jeho výskytu v našom jedálničku upozorňujú, že v mlieku a mliečnych výrobkoch nájdeme stavebné bielkoviny s „kompletným spektrom aminokyselín, nevyhnutných na tvorbu telesných proteínov“, ktoré po enzymatickom natrávení „uľahčujú vstrebávanie minerálov, viažu a vstrebávajú vitamíny skupiny B, znižujú tlak či hladinu rizikového LDL cholesterolu“. K tomu treba podľa združenia pripočítať výživné sacharidy a správne tuky.

„Z dvanástich nasýtených mastných kyselín obsiahnutých v tukoch sú len tri rizikové: laurová, myristová a palmitová, ktoré negatívne ovplyvňujú hladinu cholesterolu,“ uvádza Združenie pre zdravie a výživu. Navyše, špecifická konjugovaná kyselina linolová, ktorá sa v mlieku nachádza, pôsobí antiskleroticky, antikarcinogénne, antimikrobiálne a antidiabeticky a je vhodná v prevencii obezity.

Mliečne otázniky
K najzásadnejším lekárskym argumentom však patrí dobre využiteľný vápnik, ktorý z mlieka robí jedného z top bojovníkov proti osteoporóze. Ako hlavný zdroj vápnika ho dodnes odporúča aj Medzinárodná nadácia osteoporózy, čo pre HN magazín potvrdil aj lekár Pavol Masaryk, vedecký sekretár Spoločnosti pre osteoporózu a metabolické ochorenia kostí. No a práve tu na seba narážajú s Walterom Willettom. Vedec dôvodí, že podľa neho kravské mlieko pri prevencii zlomenín zďaleka takú dôležitú úlohu nehrá.

„Naopak, veľká spotreba kravského mlieka v puberte vedie k zvýšenému riziku zlomenín v staršom veku. Vieme, že krajiny, ktoré majú najvyššiu spotrebu mlieka, majú veľmi vysoký výskyt zlomenín vo vyššom veku.“ Čiastočne tomuto paradoxu vraj začínajú rozumieť vďaka výskumom, ktoré naznačujú, že už spomínané rastové faktory v mlieku podpor

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.