Keď sa syr zmení na jedovatú potravinu. Lekárka radí, ako sa chrániť

Lekárka a vedecká pracovníčka Biomedicínskeho centra SAV MUDr. Adela Penesovová, PhD odpovedala v rozhovore pre HN Magazín, kde na nás číhajú jedy.  

Čítate etikety na potravinách?
Áno. Všímam si krajinu pôvodu, aké ingrediencie obsahuje výrobok, kalorické zloženie, koľko obsahuje saturovaných tukov, vlákniny, soli, cukru a aký cukor je použitý.

Čo tam nerada vidíte?
Palmový olej, príliš veľa soli, ideálny nie je ani glukózovo-fruktózový sirup a priveľa prídavných látok, dochucovadiel, zvýrazňovačov chutí, stabilizátorov, konzervantov a pod. Čím viac ich je, tým to na mňa pôsobí odpudivejšie. Odborníci na výživu radia kupovať čo najviac tzv. primárnych potravín (ako sú múka, mäso, strukoviny, vajíčka, surové ovocie a zelenina atď.) a pripravovať/variť si jedlo doma z nich.

Jednoducho povedané, čo najviac sa vyhnúť polotovarom a konzervovaným jedlám. Dnes je trend radšej si doma piecť aj vlastný chlieb, pečivo, koláče, ako kupovať napr. keksy, kde sú použité sušené vajcia (obvykle neznámeho pôvodu a spôsobu chovu sliepok), palmový alebo palmo-jadrový tuk, glukózovo-fruktózový sirup, farbivá, dochucovadlá, konzervanty a pod.

Treba sa báť aj glutamátu sodného (E621)?
Kyselina glutámová je aminokyselina, je súčasťou bielkovín všetkých rastlín a živočíchov. Glutamát sodný je z chemického hľadiska soľ kyseliny glutámovej. Najviac voľného glutamátu obsahuje parmezán, huby, paradajky, hrášok, kukurica. Teda bežná konzumácia potravín obsahuje isté množstvo glutamátu, ktoré zväčša nemá negatívny vplyv na ľudské zdravie.

Glutamát nie je alergénom ani kancerogénom. Treba však povedať, že glutamát je neurotransmiter, teda látka, ktorá zabezpečuje komunikáciu medzi nervovými bunkami, a niektoré štúdie ukázali, že jeho vysoké dávky zvyšovali riziko poškodenia mozgu a nervových funkcií. Nie je vhodné, aby deti konzumovali jedlá s vysokým obsahom glutamátu, pretože to ovplyvňuje prenosy nervových signálov v ešte nezrelom mozgu.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.