Čo sa stane, keď vysadíme mäso: Znížime riziko chorôb alebo nám budú chýbať vitamíny?

Nie je to tak dávno, čo ich mala väčšina za čudákov. Prípadne askétov, suchárov, precitlivených idealistov. Vegetariáni boli proste podozriví – prinajmenšom tak ako abstinenti. Karta sa však pomaly – a v kruhoch dvadsiatnikov či tridsiatnikov aj pomerne rýchlo – obracia. Až tak, že s trochou zveličenia sa dá konštatovať, že byť vegetariánom je dnes v určitých kruhoch podozrivé opäť. Len z opačného dôvodu: že ste ešte stále nevypustili aj vajíčka a mlieko. Inými slovami: že nie ste vegánom.

Nárast čisto bezmäsitej stravy potvrdzujú aj štatistiky. „Podľa britského denníka Independent za minulý rok pribudlo len v Spojených štátoch 51 percent podnikov, kde sa ponúkajú vegánske pokrmy. Podľa štúdie, ktorú článok cituje, narástol tiež za posledný rok o 79 percent počet fotiek s čisto zeleninovou stravou na sociálnych sieťach a viac ako polovica takzvaných influencerov, vplyvných osobností z YouTubu alebo Instagramu, si objednáva vegánske menu. A ďalšie čísla: samotných vegánov v Spojených štátoch pribudlo o 300 percent a biznis s produktmi pre nich určenými vzrástol o 13 percent,“ cituje Stanislava Pecková, spolupracovníčka Lidových novín.

Počet ľudí na bezmäsitej strave bol podľa portálu veganskehody.sk jednou z tém prieskumu nákupných trendov na Slovensku v roku 2016, ktorý realizovala renomovaná agentúra Nielsen Admosphere. Vtedy sa ukázalo, že u nás žije jedno percento vegánov, dve percentá vegetariánov a takmer jedenásť percent ľudí znižuje svoju spotrebu mäsa. A je viac ako isté, že každé z týchto čísel odvtedy podrástlo.

Z hľadiska hospodárskych zvierat, trvalej udržateľnosti planéty, ale aj celkovej výživy ľudstva je to rozhodne výhra. Čo na to však ľudské telo? Čo sa s ním v skutočnosti udeje, keď vysadíme mäso? Naozaj platí – ako presviedčajú stránky propagujúce vegetariánstvo či vegánstvo – že určite ozdravieme?

Menej rakoviny aj cukrovky
Najstručnejšia odpoveď znie: vysoko pravdepodobne áno.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.