Najväčším ohrozením pre dovolenkárov je západonílska horúčka, hovorí expert

Výlet za hranice všedných dní môže výrazne znepríjemniť choroba, s ktorou na dovolenke tak trochu nechceme počítať. Výhodné cestovné poistenie môže byť skvelým pomocníkom, pred zdravotnými komplikáciami nás však neochráni.

Jedným z najväčších nebezpečenstiev pre dovolenkárov je západonílska horúčka, ktorá sa v súčasnosti rozširuje po európskom kontinente. "Rozširuje ju komár, ktorý je najrozšírenejší v Európe, proti tejto chorobe neexistuje vakcína" upozorňuje pre iDNES.cz Rastislav Maďar, expert na tropickú a cestovné medicínu.

"Dôležité je, aby o tomto probléme populácia v Európe vedela a chránila sa proti komárom. Napríklad obmedziť nočnú aktivitu, dávať sieťky na okná a používať repelenty," tvrdí Maďar.

Ako sa vybaviť pri cestách do Chorvátska, Slovinska, Čiernej hory alebo Bulharska? "U starších ľudí nad 65 rokov odporúčame očkovanie proti pneumokokom a preočkovanie na čierny kašeľ, u mladších zase proti meningokovi. A tiež odporúčam vziať so sebou účinný kvalitný repelent, práve kvôli západonílskej horúčke," odporúča Maďar.

Pri cestách do severnej Afriky, napríklad do Maroka alebo do Tuniska, sa oplatí kúpiť si dopredu liek proti hnačke, lieky proti horúčke a probiotiká. "Rozhodne nie je na mieste mať zbytočné obavy, avšak je dobré o potenciálnom riziku vedieť a podľa toho sa preventívne zariadiť."

Váhate, či kúpiť lieky na dovolenku dopredu, alebo sa spoľahnúť na lekárne v cieľových destináciách? "Som zástancom toho, že je dobré vybaviť sa lekárničkou už tu. Máme potom väčšiu istotu, že tu lieky prechádzajú kontrolným mechanizmom a registráciou," tvrdí expert na cestovnú medicínu.

Pri návšteve v exotických krajinách platí jedno základné pravidlo: dávať si pozor na jedlo a piť, ak je to možné, balenú pitnú vodu. "Ak je jedlo dôkladne tepelne spracované, môžem si dať čokoľvek. Zo začiatku si dávam pozor, a ak zistím, že je kuchyňa v pohode, že kuchári používajú rukavice a dodržiavajú hygienické pravidlá, potom už som menej ostražitý," radí Maďar. "Po pár dňoch si dám studenú čerstvú zeleninu aj na Zanzibare, keď vidím, že je umývaná."