S každým jedlom rozhodujeme o svojej pečeni, hovorí odborník

Platí, že od 70. rokov sa dramaticky zhoršuje stav pečene v celej Európe?

Platí. Za posledných 25 rokov stúpol výskyt ochorení pečene o štyristo percent. Na Slovensku sa ochorenia pečene posunuli na tretie miesto v príčinách úmrtia. To znamená, že je u nás nimi ohrozený každý tretí človek.

Dnes už je celkom známy metabolický syndróm, ktorý zahŕňa kardiovaskulárne ochorenia ako infarkt, mozgovú porážku, vysoký tlak, aterosklerózu, a tiež metabolické ochorenia ako cukrovku či dnu. A pomerne nedávno sa zistilo, že pečeň je ďalší orgán, ktorý v rámci týchto civilizačných zmien veľmi trpí.

Čo pečeni škodí najviac?

Málo pohybu, nadbytok kalórií, zlé zloženie stravy s prevahou cukrov – najmä sladených potravín s obsahom fruktózy – a vysoký podiel tukov. Toto všetko spôsobuje, že pečeň stukovatieva.

Voľakedy sa myslelo, že ide o beztrestné ochorenie, ale v skutočnosti takmer vždy vedie aj k zápalu, teda steatohepatitíde, a úplne vždy k takzvanej fibrotizácii, pričom najvyšším štádiom fibrotizácie je cirhóza. Takže pokiaľ človek so stukovatenou pečeňou nezmení životný štýl, koleduje si o cirhózu a nádory pečene. Ich výskyt takisto výrazne stúpa.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.