S každým jedlom rozhodujeme o svojej pečeni, hovorí odborník

Platí, že od 70. rokov sa dramaticky zhoršuje stav pečene v celej Európe?

Platí. Za posledných 25 rokov stúpol výskyt ochorení pečene o štyristo percent. Na Slovensku sa ochorenia pečene posunuli na tretie miesto v príčinách úmrtia. To znamená, že je u nás nimi ohrozený každý tretí človek.

Dnes už je celkom známy metabolický syndróm, ktorý zahŕňa kardiovaskulárne ochorenia ako infarkt, mozgovú porážku, vysoký tlak, aterosklerózu, a tiež metabolické ochorenia ako cukrovku či dnu. A pomerne nedávno sa zistilo, že pečeň je ďalší orgán, ktorý v rámci týchto civilizačných zmien veľmi trpí.

Čo pečeni škodí najviac?

Málo pohybu, nadbytok kalórií, zlé zloženie stravy s prevahou cukrov – najmä sladených potravín s obsahom fruktózy – a vysoký podiel tukov. Toto všetko spôsobuje, že pečeň stukovatieva.

Voľakedy sa myslelo, že ide o beztrestné ochorenie, ale v skutočnosti takmer vždy vedie aj k zápalu, teda steatohepatitíde, a úplne vždy k takzvanej fibrotizácii, pričom najvyšším štádiom fibrotizácie je cirhóza. Takže pokiaľ človek so stukovatenou pečeňou nezmení životný štýl, koleduje si o cirhózu a nádory pečene. Ich výskyt takisto výrazne stúpa.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.