Záhada covidových snov. O čom sa sníva chorým aj zdravým?

V druhej polovici októbra herec Milan Kňažko zmieňoval zvláštne sny počas choroby COVID-19, kvôli ktorej si jedenásť dní pobudol v nemocnici.

„Ja nie som žiadna krehotinka, absolvoval som veľmi ťažkú operáciu oboch kolien súčasne, viem, čo je bolesť, čo je choroba,“ povedal českému denníku Blesk.

„Toto bolo niečo iné. Ja v živote nepodlieham takýmto stavom, ale chvíľami som mal divné pocity. Okrem toho to bolo spojené s hororovými snami, čo tiež nemávam... “

A nebol sám, navyše sa nepríjemné sny v posledných mesiacoch netýkali len pacientov s COVID-19. Počas prvej koronavírusovej vlny prenasledovali divoké sny a nočné mory spáčov po celom svete.

Dokladá to pestrá zbierka svedectiev, ktoré sa okrem spomínaného webu zišli aj na twitterovom účte @CovidDreams a na ďalších sociálnych sieťach.

„Zo dňa na deň sa zmenilo zloženie zemskej atmosféry. Nahromadilo sa v nej toľko škodlivín, že všetci musia nosiť plynovú masku a nesmú ju ani na okamih zložiť... V tej chvíli som sa prebudila, rozhliadla sa okolo a začala som hystericky kričať. Ani ja

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.