Štúdia z metropol: Chudobní sa môžu nakaziť ľahšie a reštaurácie sú najrizikovejšie

Robustné modely ukázali niekoľko vecí: reštaurácie predstavujú násobne vyššie riziko šírenia infekcie než akékoľvek iné miesto; obmedzenie maximálnej návštevnosti prináša lepší celkový efekt než plošný lockdown; u ľudí s nižším príjmom je vyššia hrozba, že sa nakazia, než u tých hnuteľných. 

Multioborová skupina expertov skúmala populáciu 98 miliónov ľudí v rôznych amerických metropolách, aby pokryla rôzne sociálne a ekonomicky poskladané susedstvo.

Vyšli zo skutočných údajov o nákaze a z dát od mobilných operátorov, ktoré ukazujú na rast či pád mobility, a domodelovali správanie COVID-u pri rôznych stratégiách rozvoľnenia.

Pre podnikateľov v gastronómii neprináša štúdia v uznávanom odbornom časopise Nature dobré správy. Reštaurácie pri plnom otvorení akcelerujú šírenie vírusu trikrát rýchlejšie než druhé verejné miesto v poradí, fitnescentrá.

Je to dané tým, že pri konzumácii sa nedodržiava rúšková ochrana a rozostupy, ľudia si posedia, takže COVID má čas nájsť si hostiteľa.

Ohniská v potravinách

Zaujímavá okolnosť vyplynula, keď sa na šírenie choroby nasadila príjmová optika. Choroba si podľa príslovia nevyberá, ale na jedinca s nižšími príjmami dosadá častejšie, respektíve je vyššia pravdepodobnosť, že sa to stane.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 71% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.