"Ľadový muž" Wim Hof radí, čo nás zachráni pred vírusmi

Guru otužilcov z celého sveta Holanďan Wim Hof o svojej metóde posilňovania imunity, jednoduchom riešení súčasnej pandémie a o tom, ako prebudiť šťastie, zdravie a silu.

Kedy a ako ste prišli na to, že dychové cvičenia a otužovanie sú tou pravou cestou k lepšej imunite?

Cítil som to. Samozrejme, k tomu však neviedla jednoduchá cesta. Snažil som sa prísť na to, ako porozumieť fungovaniu organizmu človeka – či už tela alebo mysle.

A vo svojich sedemnástich rokoch som zistil, čo dokáže studená voda, vďaka nej som sa naučil dýchať inak. Hlbšie. V zime je hlboký dych automatickou reakciou tela, ako sa prirodzeným spôsobom zahriať.

A všetko mi zrazu začalo dávať zmysel: keď zhlboka dýchate, do tela a jeho najhlbších partií dostanete viac kyslíka. Vlastne kŕmite všetky bunky a chémia tela sa akoby prebudí. Iba prostredníctvom vzduchu tak dostávate do tela silu.

Rozhýbu sa aj neurotransmitery vašej vôle, ktoré vlastne predstavujú vaše vedomie, a vy ste tak schopní stať sa silnejšími. V tele si vytvárate prúd, vďaka ktorému sa cítite zdraví, šťastní a silní.

Tieto metódy dokážu skrátka telo aktivovať k jeho plnej kapacite. Dychové cvičenia a studené sprchy posilnia vašu myseľ. Bude taká silná, že sa vaše vlastná vôľa naučí nakladať so stresom.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 92% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.