Strava, ktorá znižuje riziko rakoviny prsníka o 40 percent. Pozrite sa, čo do nej patrí

Vedci sledovali viac ako 62-tisíc žien v období 20 rokov, aby videli, ako bolo ich riziko na vznik rakoviny ovplyvnené tým, čo jedli. Tie, ktoré najviac konzumovali stredomorskú stravu, mali o 40 percent menšiu pravdepodobnosť rozvoja ER-negatívnych karcinómov prsníka ako ženy, ktoré túto stravu prijímali najmenej, informuje Independent.

Táto forma choroby, ktorá nie je stimulovaná pomocou ženského pohlavného hormónu estrogénu, sa často ťažšie lieči ako hormonálne senzitívna rakovina a s väčšou pravdepodobnosťou má fatálne následky.

Typická stredomorská strava obsahuje vysoký príjem bielkovín rastlinného pôvodu. V galérii sa dozviete, čo do tejto stravy patrí.

​Spotreba rafinovaných potravín, ako sú biely chlieb a biela ryža, červené mäso a sladkosti je pri tejto strave obmedzená na minimum.

Alkohol, ktorý je obvykle súčasťou tradičnej stredomorskej stravy, z výskumu vylúčili kvôli jeho vplyvu na vznik rakoviny prsníka. Štúdia ďalej zistila, že táto strava mala však iba slabý vplyv na riziko vzniku hormonálne senzitívneho ER-pozitívneho karcinómu prsníka.

Rakovina prsníka nie je len jedna choroba, nie všetky typy majú rovnaké spúšťacie mechanizmy a tento výskum na to podľa vedcov poukázal. Zároveň však prináša ďalší dôkaz, že zdravá strava, plná „dobrých“ menej nasýtených tukov, hrá svoju úlohu pri znižovaní rizika ochorenia.

Treba mať však na pamäti, že hoci vyvážená strava a pravidelné cvičenie môžu znížiť riziko vzniku rakoviny, nezaručujú jej prevenciu. Je teda dôležité, aby ženy poznali príznaky rakoviny prsníka, a kontaktovali svojho lekára s akýmikoľvek problémami.