Na Festivale vedy a techniky Amavet v Bratislave sa po prvý raz predstaví aj CERN

CERN bude mať na festivale stánok, ktorý ponúkne návštevníkom rôzne aktivity, ale aj informácie. "Záujemcovia sa budú môcť poprechádzať po CERN-e, či vstúpiť do jedného z kolosálnych detektorov, ktorý je umiestnený v tuneli Veľkého hadrónového urýchľovača 100 metrov pod zemou. To všetko vďaka okuliarom s virtuálnom realitou," priblížila koordinátorka ekonomickej spolupráce Slovenska a CERN-u Barbora Bruant Gulejová. Rovnako sa záujemcovia budú môcť pozrieť na neviditeľné častice. "Tie na nás bez prestávky dopadajú z kozmu," doplnila. 

"Druhý novembrový týždeň nie je len Týždňom vedy a techniky na Slovensku, ale zároveň aj Týždňom mieru v švajčiarskej Ženeve. Symbolicky tak prinesie okrem špičkovej vedy, výskumu a technológií aj odkaz o vede pre mier cez vedu, ktorého je CERN samotný stelesnením," dodala Bruant Gulejová. 

Každoročne sa počas Týždňa vedy a techniky, ktorého súčasťou je aj Festival vedy a techniky Amavet, uskutoční viac ako 400 podujatí po celom Slovensku zameraných na popularizáciu vedy a techniky. Podujatie trvá do nedele 11. novembra.