Globálne otepľovanie vážne ohrozí pestovanie kávy v Etiópii, varujú vedci

Globálna zmena klímy podľa vedcov predstavuje vážnu hrozbu pre kávový priemysel. V Etiópii, ktorá dala svetu kávu arabica a dodnes patrí k popredným svetovým producentom kávy, by sa tak značná časť kávových plantáží mohla počas nasledujúcich niekoľkých desiatok rokov stať pre pestovanie kávy nevhodná. S odkazom na štúdiu publikovanú vedcami v Británii o tom informoval spravodajský web BBC.

Štúdia, na ktorej pracoval tím vedcov v Kráľovských botanických záhradách v Kew v Británii, uvádza, že do 100 rokov sa môžu takmer dve tretiny etiópskych kávových plantáží v dôsledku klimatickej zmeny stať nevhodnými pre pestovanie tejto rastliny.

Naopak vo vysoko položených oblastiach by sa káve podľa vedcov mohlo dariť a dosť možno by aj lepšie chutila. Vedci preto odporúčajú rýchlu reakciu na zhoršujúce sa podmienky. Etiópia totiž zmeny klímy pociťuje veľmi výrazne, podľa záznamov sa zrážky v tejto východoafrickej krajiny znížili od 50-tych rokov až o jeden meter. To sa výrazne dotklo aj pestovateľov kávy.

Etiópia je dnes najväčším producentom kávy v Afrike. Táto plodina tvorí chrbtovú kosť jej ekonomiky a v krajine dáva živobytie až 15 miliónom jej obyvateľov. 

Obdobným problémom spojeným so zmenou klímy nečelia pestovatelia kávy len v Etiópii, ale napríklad aj v Strednej Amerike. Tamojší farmári preto podľa časopisu Scientific American uvažujú o prechode na iné plodiny - napríklad kakao.

Sekcia Globálne vznikla v rámci projektu Svet medzi riadkami, ktorý v spolupráci s HN realizuje mimovládna organizácia Človek v ohrození a Katedra žurnalistiky na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Projekt spolufinancuje SlovakAid.