Vedci vyvinuli žuvačku na pomoc v boji s covidom

Nová experimentálna žuvačka by mohla ľuďom pomôcť chrániť sa pred covidom. Výsledky odborníci z univerzity v Pensylvánii zverejnili v časopise Molecular Therapy.

Obmedzenie množstva vírusu v slinách

Táto žuvačka obsahuje proteín, ktorý „zachytáva“ častice koronavírusu a mohol by obmedziť množstvo vírusu v slinách. Vedci sa domnievajú, že by to mohlo obmedziť prenos, keď infikovaní ľudia rozprávajú, dýchajú alebo kašlú.

Ide o kópie proteínu ACE2, ktorý sa nachádza na povrchu buniek a ktorý vírus používa ako vstupnú bránu na prienik do buniek a ich infekciu. Vedci vysvetlili, že pri pokusoch v skúmavkách s použitím vzoriek slín a výterov infikovaných jedincov sa vírusové častice pripojili k „receptorom“ ACE2 v žuvačke.

Pokles o vyše 95 percent

Výsledkom bolo, že vírusová záťaž vo vzorkách klesla o viac ako 95 percent, uviedol výskumný tím. Žuvačka má chuť a konzistenciu podobnú tým klasickým a dá sa roky bezpečne skladovať pri izbových teplotách. Autori štúdie uvádzajú, že ani žuvaním sa proteíny nepoškodia.

Výskumníci uviedli, že používanie žuvačky na zníženie vírusovej záťaže v slinách by mohlo prispieť k výhodám vakcín a bolo by obzvlášť užitočné v krajinách, kde vakcíny ešte nie sú dostupné. Hoci žuvačka ešte nie je k dispozícii na použitie, môže to byť sľubný krok do budúcnosti.