Prevratné novinky v liečbe rakoviny. Čo vedci objavili za posledný rok?

"Dúfam, že v nasledujúcich rokoch sa zameria výskum rakovin na vývoj moderných, precíznych a personalizovaných diagnostických technológií. Bez nich nikdy nedospejeme k efektívnej a úspešnej liečbe rakoviny," vyjadril sa začiatkom minulého roka v rozhovore pre HN magazín Pavel Čekan, CEO a zakladateľ biotechnologickej firmy MultiplexDX.

Keď sme sa ho aktuálne spýtali na to, čo pokladá za najväčší pokrok v boji proti rakovine za minulý rok, zareagoval, že práve zlepšenie včasnej a aj personalizovanej diagnostiky: "Pri včasnej diagnostike rakoviny sa podarilo vedcom z amerického Baltimoru vyvinúť krvný test CancerSEEK, kombinujúci genetický test a proteínovú analýzu.

Vďaka tejto unikátnej kombinácií dokáže rakovinu odhaliť včas, ale zároveň ju aj v tele správne lokalizovať. Včasná a presná diagnostika znamená obrovský posun smerom k správnej a efektívnej onkologickej liečbe s minimálnymi vedľajšími účinkami pre pacienta.

Pri personalizovanej diagnostike rakoviny prospektívna validácia

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.