Viac chorých mužov. Na čo nové prišli výskumy o koronavíruse?

Epidémia koronavírusu s názvom Covid-19, ktorý už zabil vyše tisíc ľudí a ďalšie desaťtisíce nakazil, by sa podľa odhadu čínskeho experta na zdravotníctvo Čung Nan-šana mohla v krajine skončiť v apríli.

Vírus však už prenikol do najmenej 25 krajín a tak výskumníci nepoľavujú a o zdravotnej hrozbe, ktorej ohniskom je čínske mesto Wu-chan, zisťujú čo najviac. Každý deň pribúdajú nové informácie, výskumy a štatistiky, my sme sa pozreli na niektoré z nich.

Vakcína do vyše roka

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) dúfa, že vakcína bude k dispozícii do 18 mesiacov, dovtedy si krajiny budú musieť vystačiť s tým, čo už majú.

Šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus označil Covid-19 za globálnu hrozbu a „verejného nepriateľa číslo jeden“, napriek tomu, že prevažná väčšina nákazy sa sústreďuje v Číne.

Na vakcínach pracujú laboratória v Spojených štátoch amerických, Austrálii či Veľkej Británii.

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.