Izraelčania sú blízko k vakcíne. Čoskoro chcú začať testovať

Ako poznamenal izraelský denník Haaretz, nedávno tiež americká firma Moderna z Bostonu oznámila, že dokončila vývoj možnej vakcíny. V Seattli na severozápade USA včera dostal prvú účastník klinických testov experimentálnu dávku.

Klinické testy by mali skončiť v lete. Podobný proces čaká aj izraelskú látku; až potom sa dostane k ľuďom, uvádza iDNES.cz.

Podľa odborníkov bude plne overená vakcína z USA k dispozícii najskôr za rok až 18 mesiacov. Aj keď vakcíny ešte nie sú k dispozícii, moslimský svet už sa zaoberá otázkami, či by nimi bolo vhodné očkovať.

Kým iránsky náboženský vodca Naser Makar Shirazi, známy popierač holokaustu, prehlásil, že očkovanie "sionistickou vakcínou" by bolo v poriadku, keby nebola iná voľba, ozývajú sa aj iné hlasy.

Irán dnes patrí k najväčším nepriateľom Izraela, financuje palestínskych teroristov, či už na severe Hizballáh, alebo tie v Gaze. Súčasne ale patrí ku krajinám, ktoré sú koronavírusom najviac zasiahnuté.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 72% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.