Izraelčania sú blízko k vakcíne. Čoskoro chcú začať testovať

Ako poznamenal izraelský denník Haaretz, nedávno tiež americká firma Moderna z Bostonu oznámila, že dokončila vývoj možnej vakcíny. V Seattli na severozápade USA včera dostal prvú účastník klinických testov experimentálnu dávku.

Klinické testy by mali skončiť v lete. Podobný proces čaká aj izraelskú látku; až potom sa dostane k ľuďom, uvádza iDNES.cz.

Podľa odborníkov bude plne overená vakcína z USA k dispozícii najskôr za rok až 18 mesiacov. Aj keď vakcíny ešte nie sú k dispozícii, moslimský svet už sa zaoberá otázkami, či by nimi bolo vhodné očkovať.

Kým iránsky náboženský vodca Naser Makar Shirazi, známy popierač holokaustu, prehlásil, že očkovanie "sionistickou vakcínou" by bolo v poriadku, keby nebola iná voľba, ozývajú sa aj iné hlasy.

Irán dnes patrí k najväčším nepriateľom Izraela, financuje palestínskych teroristov, či už na severe Hizballáh, alebo tie v Gaze. Súčasne ale patrí ku krajinám, ktoré sú koronavírusom najviac zasiahnuté.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.