Ako sa nezblázniť v čase koronavírusu? Negatívne emócie nás môžu zachrániť

Negatívne emócie na nás útočia z každej strany a bojíme sa, že môže prísť ešte aj druhá vlna. Korona-nekorona, je isté, že urgentne potrebujeme pozitívny uhol pohľadu.

Nič nie je samo osebe ani dobré, ani zlé. Záleží na tom, čo si o tom myslíme, povedal už pred stáročiami William Shakespeare. A mal pravdu.

Týka sa to aj emócií, na prvý pohľad jednoznačne pozitívnych či negatívnych. No ktoré nás nakoniec ovplyvnia, je len otázka nášho postoja. Naša psychika, vedomie, podvedomie či nevedomie, dokáže totiž robiť zázraky. Inšpiruje nás k dobru alebo ťahá na úplné dno.

Nálady v čase korony

Aj vám v mobile pípajú notifikácie o počte nakazených, obetí, prepade ekonomiky a raste nezamestnanosti?

Alebo ešte horšie, množia sa vám e-maily od šéfa o problémoch vašej firmy, škrtaní benefitov a hrozbách, že ak sa to čoskoro nedá do poriadku, bude nevyhnutné prepúšťať, a čo ak o svoje miesto prídete aj vy?

A aby boli puzzle kompletné, tak sa deň čo deň hádate s manželom a deťmi o chaose v domácnosti a o nesplnených domácich úlohách?

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.