Ako si zachrániť kĺby. Prinášame nové druhy liečby a tipy na potraviny

Patria k najdômyselnejším mechanizmom našej pohybovej sústavy. A, žiaľ, aj poruchy, ktoré kĺby postihujú, sú pomerne dômyselné. Tu je krátky výpočet tých najčastejších: artróza, artritída, dna, syndróm karpálneho tunela, Bechterevova choroba, osteochondróza, chondropatia jabĺčka, výron do kolenného kĺbu.

A, áno, na čele zoznamu sa nachádza tá suverénne najrozšírenejšia. Artrózou – teda poškodením a úbytkom kĺbovej chrupavky, ale aj okolitých štruktúr, predovšetkým kĺbového puzdra, výstelky, väzov alebo šliach – trpí približne 12 percent populácie. A vo veku nad 65 rokov je to až 40 percent ľudí.

​Pod toto vysoké číslo sa čiastočne podpisuje aj fakt, že artróza v skutočnosti nepredstavuje jedinú chorobu, a už vôbec nie s rovnakými príčinami. „Existuje primárna artróza, ktorej príčiny nepoznáme a je veľmi pravdepodobne podmienená geneticky. Keď ju má niekto z príbuzných, je vysoký predpoklad, že ju budete mať aj vy,“ vyjadril sa v rozhovore pre HN magazín Andrey Švec, hlavný odborník ministerstva zdravotníctva pre ortopédiu.

„A potom je veľká skupina sekundárnych artróz, ako sú napríklad tie poúrazové, prípadne zápalové, kam sa zaraďujú pacienti s reumatoidnou artritídou či psoriatickou artropatiou. Ďalej sú to pacienti s rôznymi metabolickými ochoreniami, ako je napríklad dna, ale aj pacienti s hematologickými ochoreniami – napríklad s hemofíliou,“ dodáva.

Svitá ľuďom s týmito problémami nová nádej? A čoho by sme sa mali vyvarovať my ostatní, aby nás kĺby nezrádzali? Pozrite si aj galériu, ktoré potraviny sú dobré pre kĺby:

O sedení a státí

To úplne najhoršie, čo môžeme svojim kĺbom vykonať, je tyranizovať ich dlhým státím. Tejto činnosti sa však v skutočnosti len málo ľudí venuje dobrovoľne, zväčša ide o vynútený dôsledok určitých profesií. Na zreteli preto treba mať predovšetkým druhý a tretí „kĺbový masaker“: nedostatok pohybu a sedenie v nesprávnej či neprirodzenej polohe.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 79% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.