Odborníčka o chudnutí aj pandémii obezity: Jedzte normálne a nehladujte

V rozhovore pre HN magazín odborníčka niekoľkokrát zdôraznila, že obezita je ochorenie ako každé iné, a preto by sme jej liečbu mali zveriť do rúk odborníka.

Prečo kilá navyše komplikujú nielen náš pohyb, ale aj činnosť srdca, cukrovku či dokonca liečbu COVID-19? A prečo stále hľadáme tabletky, čajíky či koktaily a odmietame si priznať, že jeme jednoducho príliš veľa?

Čelí Slovensko okrem pandémie COVID-19 aj pandémii obezity?

Áno, je to smutná pravda. V tomto čase sa v pásme nadhmotnosti, vrátane obezity, nachádzajú približne dve tretiny slovenskej dospelej populácie.

Sedem z desiatich slovenských mužov vo veku 18 – 64 rokov a šesť z desiatich slovenských žien rovnakého veku má nadhmotnosť alebo obezitu.

Jeden zo štyroch mužov a jedna zo štyroch žien má obezitu, teda BMI viac ako 30 kg/m2. Tretí stupeň obezity s BMI viac 40 kg/m2 má viac ako jedno percento slovenskej dospelej populácie s prevahou žien, čo predstavuje v absolútnych číslach asi 33-tisíc osôb.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 94% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.