Ako poraziť cholesterol? Prinášame návod na boj s liekmi i bez nich

Nachádza sa v každej bunke nášho tela. Potrebujeme ho pre vstrebávanie vitamínov rozpustných v tukoch, ale aj pri metabolizme hormónov. Zároveň platí, že žiadna iná látka v našom tele sa tak ľahko netransformuje na zabijaka.

Zvýšenou hladinou cholesterolu trpí odhadom každý tretí Slovák, no len trinásť percent z nás si podľa štatistík uvedomuje, že práve on je hlavným spúšťačom infarktu a mozgovej porážky.

No kým zvýšeného cholesterolu sa bojíme primálo, obavy v nás, naopak, vyvolávajú lieky, ktoré dokážu jeho hladinu držať pod kontrolou. A to je veru vražedná kombinácia.

Slovensko: srdcovo-cievna katastrofa

„Kým inde sú srdcovo-cievne choroby na ústupe a v mnohých krajinách Európskej únie dnes spôsobujú o polovicu menej úmrtí než v roku 1990, na Slovensku je zatiaľ zlepšenie nevýrazné a stále vyčnievajú mimoriadne vysoko. Zabíjajú u nás dvoj- až trojnásobne viac ľudí ako vo väčšine krajín západnej a strednej Európy,“ konštatuje štúdia INEKO z roku 2015.

Jej hlavný autor, analytik Ján Kovalčík, prednedávom pre HN magazín podotkol, že spotreba liekov proti vysokému tlaku u nás v uplynulej dekáde stúpla 2,3-násobne a liekov kompenzujúcich vysoký cholesterol až 9-násobne, čo by malo komplikáciám predchádzať: „Napriek tomu počty hospitalizácií pre choroby srdca a ciev stúpajú dvakrát rýchlejšie, ako pribúdajú ostatné hospitalizácie.“

Najfrekventovanejšou diagnózou zo skupiny chorôb obehovej sústavy sú u nás ischemické choroby srdca (teda angina pectoris a jej častý dôsledok – infarkt myokardu), ktoré zapríčiňujú viac ako štvrtinu úmrtí.

Zaraďujeme sa tým na chvost 34 krajín OECD a dokonca ním ich priemer trojnásobne prekračujeme. Ročne zomrie na Slovensku 30-tisíc ľudí na kardiovaskulárne ochorenia, čo je trojnásobne viac ako vo Francúzsku.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 90% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.