Elon Musk: Vizionár, inovátor, génius alebo naivný rojko?

Vo svete, v ktorom je jednou z hlavných tém globálne otepľovanie, vzniká dopyt po zmene. Používať autá chceme naďalej, ale inak. Alternatívu k spaľovacím motorom už roky ponúka človek s futuristickým menom: Elon Musk. Inovátor, podnikateľ, startupová hviezda a napoly génius, ponúka elektrické autá značky Tesla. Lenže jeho firma sa nie a nie poriadne rozbehnúť.

Brilantný, no nevyspytateľný miliardár už pre svoju twitterovskú výrečnosť spôsobil problémy nielen sebe, ale aj svojmu biznisu. Za výrok, v ktorom vedúceho tímu zo záchrannej akcie mladých thajských futbalistov označil za pedofila, sa už verejne ospravedlnil.

Muskova reakcia sa dostavila po tom, čo záchranca, britský potápač Vernon Unsworth, odmietol použiť Muskovu mikroponorku pri záchrannej akcii v jaskyni a vytkol mu, že sa chce pri vysoko medializovanej akcii len zviditeľniť.

​To sa Muska dotklo. Neskôr na margo celej situácie v rozhovore pre denník New York Times priznal, že bol v tom období vyčerpaný fyzicky a emocionálne. Z neustálej práce.

Minulý rok na Twitteri zasa napísal, že uvažuje o stiahnutí Tesly z verejného obchodovania do privátneho vlastníctva a za každú akciu ponúkol 420 dolárov. S tým, že financovanie malo byť podľa jeho slov zabezpečené.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 81% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.