Musk ukázal prvé satelity SpaceX. Môžu zmeniť internet, ako ho poznáme

Vesmírna spoločnosť SpaceX plánuje v stredu vypustiť do vesmíru satelity Starlink. Šéf firmy Elon Musk tiež zdieľal nové podrobnosti o tom, koľko satelitov bude potrebných pre "menšie" a "stredné" pokrytie internetu.

Musk na Twitteri zverejnil fotku 60 satelitov, ktoré boli zbalené v rakete Falcon. SpaceX ich plánuje vypustiť do vesmíru túto stredu. 

"Na prvej misii sa toho pravdepodobne veľa pokazí," napísal Musk. Satelity Starlink sú súčasťou plánov vybudovať bezprecedentnú sieť internet poskytujúcu vesmírnu loď. Musk prvýkrát oznámil myšlienku v roku 2015 a jeho cieľom je vybudovať flotilu takmer 12-tisíc satelitov.

Ak by sa to podnikateľovi podarilo, používatelia internetu na celom svete by si mohli užívať rýchlosť sťahovania a nahrávania, ktoré sú približne 40-krát rýchlejšie ako je priemer, bez ohľadu na to, kde žijú. Musk nepovedal, koľko by si za službu jeho spoločnosť účtovala, ale cieľom je udržať nízke ceny.

"Ak chcete mať menšie pokrytie internetu, je potrebných 6 ďalších vypustení 60 satelitov," povedal Musk, zatiaľ čo priemerné pokrytie by vyžadovalo 12 vypustení. SpaceX chce mať prístup k internetu od roku 2020.