Nový IQOS 3 Duo prináša niekoľko vylepšení a rýchlejšie sa nabíja

Philip Morris láka na prechod na bezdymové produkty IQOS. Podľa výskumov ide o "menej škodlivý spôsob fajčenia" a značka v tomto zmysle postupne predstavuje rôzne zariadenia. Na tlačovej konferencii v Bratislave predstavila aktuálnu novinku IQOS 3 Duo.

Spoločnosť priniesla už minulý rok nové produkty IQOS 3 a IQOS 3 Multi. Ide o bezdymovú alternatívu pre fajčiarov, ktorí sa nedokážu vzdať príjmu nikotínu. Pri používaní tohto výrobku totiž nevzniká horenie a fajčiari tak do pľúc nedostávajú škodlivé látky vznikajúce pri spaľovaní.

Podľa výskumu tvorí IQOS priemerne asi o 90 - 95 percent menej škodlivín v porovnaní s dymom z bežnej cigarety. Príjem nikotínu pritom, samozrejme, zostáva.

Veda spočíva v tom, že v zariadení IQOS sa tabak nespaľuje, iba zahrieva, pričom vzniká aerosól obsahujúci nikotín. Rovnako je to i s novým IQOS 3 Duo, ktorý reprezentuje najrýchlejší a najvýkonnejší „nahrievač“ zo série IQOS.

Od predchodcov sa líši tým, že umožní použiť dve náplne za sebou, a to bez toho, aby ste museli opäť nabíjať nahrievacie zariadenie. Ďalšou inováciou je zrýchlenie doby nabíjania.

Zdroj: Philip Morris

Vynovením prešli aj "kontrolky", teda malé indikačné svetielka. Tie udávajú úroveň nabitia na jednu náplň Heet. Aktuálne môžete v časovom rozmedzí asi 4-5 minút využiť ďalšie nahriatie. Z toho tiež pochádza výraz "Duo".​

Novinku si môžu dospelí používatelia nikotínu či dospelí fajčiari predobjednať od 24. októbra, pričom predaj sa spustí 4. novembra za cenu 99 eur.
V priebehu jedenástich rokov investoval Philip Morris do vedeckého výskumu viac ako 6 miliárd dolárov a na vývoji IQOSu pracuje viac ako 400 vedcov a odborníkov.