Počítač už nechcem ani vidieť! Ako nás poznačil rok pandémie?

Ráno sa ešte v pyžame a so zalepenými očami došuchtať do kuchyne, urobiť sa kávu a raňajky a o tri minúty sa presunúť do „kancelárie“ alebo do „školy“. Otvoriť počítač či zapnúť tablet a začať prácu alebo hodinu hoci aj z postele.

​Pre mnohých takýto scenár ešte pred rokom predstavoval sen, ktorý si mohli dopriať nanajvýš pár dní. Dnes, po dvoch vlnách pandémie a niekoľkých lockdownoch, každodenná realita, ktorá má však neraz k ideálnemu stavu ďaleko.

A nemusí to byť iba v situáciách, keď doma uviazli celé rodiny, pričom každý z členov potreboval vlastný laptop či smartfón a aspoň kúsok súkromia. Ako Slováci zvládajú každodenný kontakt s modernými technológiami počas korony? A čo ich najviac frustruje?

Mladí trpia najviac

Pohľad do hláv a domácností nám aspoň trochu načrtne prieskum, ktorý v marci na reprezentatívnej vzorke 500 respondentov pre značku Asus realizovala agentúra Nielsen Admosphere Omnibus. Ako sa nám teda žije na home officeoch? Reč bola predovšetkým o neustálom pozeraní do obrazoviek počítačov, tabletov alebo smartfónov.

Asi nikoho neprekvapí, že vyše polovica z nás trávi pri týchto zariadeniach viac času ako v časoch predcovidových. Vysvetlenie je pomerne jednoduché. Veľká časť činností sa presunula do online priestoru.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 81% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.