Z New Yorku do Washingtonu za pol hodiny. Musk prepojí veľkomestá hyperloopom

"Mám ústne schválenie od vlády na vybudovanie hyperloopu medzi Washingtonom a New Yorkom," uviedol vizionár Elon Musk vo štvrtok na Twitteri. Trasu medzi New Yorkom a Washingtonom tak pravdepodobne spojí podzemný dopravný systém pracujúci na báze podtlaku, kapsula s pasažiermi prejde 370 kilometrov za 29 minút, avizoval Musk a dodal, že rokuje o vybudovaní ďalších trás.

Autom trvá cesta z Washingtonu do New Yorku niečo málo cez štyri hodiny. Vizionár Elon Musk, ktorému patrí známa automobilka Tesla, sľubuje, že hyperloop zvládne túto trasu uraziť za 29 minút. Zastavovať by mal tiež Baltimore a Philadelphii.

Hyperloop je pokrokový dopravný prostriedok na prepravu osôb zložený z kapsúl, ktoré sa pohybujú v podzemnom tuneli vo vákuu. Využíva technológiu magnetickej levitácie. Podľa Muska by mohli kapsule dosahovať rýchlosť až 1200 km/h.

Bližšie však nespresnil, od koho The Boring Company ústne povolenie dostala. Povedal však, že spoločnosť vybuduje podzemný tunel, ktorý mestá prepojí. Predstavitelia miest New York a Philadelphia uviedli, že Musk ich s projektom Hyperloop nekontaktoval.

"Doteraz sme s Elonom Muskom viedli sľubné konverzácie, zaviazali sme sa k transformačným projektom v oblasti infraštruktúry a veríme, že jedny z najlepších riešení často pochádzajú z vynaliezavosti a úsilia súkromného sektora," uviedlo ministerstvo dopravy pre Business Insider

Nie je žiadnym tajomstvom, že Musk vedie rozhovory o hyperloope s predstaviteľmi rôznych miest, napríklad s Los Angeles.