V súboji o čelo úspešnejšie Košice

06.11.2005, 23:00
Hráči MFK Košice zvíťazili v šlágri 15. kola druhej futbalovej ligy v Šali 1:0 a upevnili si tak postavenie na čele tabuľky.

Hráči MFK Košice zvíťazili v šlágri 15. kola druhej futbalovej ligy v Šali 1:0 a upevnili si tak postavenie na čele tabuľky. V súboji prvého s druhým videli diváci futbal pripomínajúci šachovú partiu, ktorá sa prevažne odohrávala v strede ihriska. O výsledku rozhodla 62. min, keď sa Majoroš dostal po rohu k odrazenej lopte a krížnou strelou prekonal domáceho brankára. Záverečný tlak Šale stroskotal na pozornej obrane hostí a brankárovi Pulenovi.
Na tretiu priečku sa už vyšplhal bratislavský Slovan, ktorý zdolal rezervu Nitry 2:1. Na Tehelnom poli sa hral zvláštny zápas. Odohrával sa väčšinou na polovici hostí, často v ich šestnástke, avšak jedna zo sporadických akcií nitrianskej rezervy v závere prvého polčasu rozhodla o tom, že prekvapujúco dlho viedli hostia. Tých priam zúfalý tlak domácich zlomil až v poslednej desaťminútovke, prakticky v priebehu jedinej minúty. Najprv z pokutového kopu za faul na Masaryka vyrovnal v 83. min Obšitník a z následného útoku slovanista Masaryk dokonale otočil skóre. Okrem permanentných útočných snáh belasých a peknej gólovej akcie Nitry zaujali aj dve policajné razie. Polícia zasahovala aj pred stretnutím, keď zadržala desať fanúšikov Slovanu, ktorí mali pri sebe zbrane, nože a boxery. Samotný zápas tento incident nenarušil.
DRUHÁ LIGA
Výsledky 15. kola:
Báč -- R. Sobota 0:1 (0:0), Humenné -- Lučenec 2:0 (0:0), Prešov -- Lipany 3:1 (1:1), D. Streda -- Senec 3:0 (2:0), Šaľa -- Košice 0:1 (0:0), Slovan -- Nitra B 2:1 (0:1), Zl. Moravce -- Podbrezová 2:0 (1:0), Michalovce -- Trnava B 3:1 (1:1)
1. Košice 15 11 3 1 39:7 36
2. Šaľa 15 10 3 2 29:13 33
3. Slovan 15 9 4 2 23:15 31
4. Senec 15 9 1 5 34:21 28
5. Prešov 15 8 3 4 20:11 28
6. Lučenec 15 7 4 4 17:13 25
7. Michalovce 15 7 3 5 24:19 24
8. R. Sobota 15 7 3 5 14:13 24