Kanada nám zrušila voľno

03.05.2007, 00:00
Aj do tretice sme prehrali s Kanadou na svetovom šampionáte. Po dvoch štvrťfinálových prehrách vo Viedni 2005 a v Rige o rok neskôr sme prehrali aj na majstrovstvách sveta v Rusku.

V poslednom zápase základnej skupiny sme "javorovým listom" podľahli 4:5. "O výsledku rozhodli presilové hry, ktoré Kanaďania trikrát využili. My sme mali viaceré šance, ale nedokázali sme ich využiť. Verím, že proti USA podáme ešte lepší výkon," povedal pre agentúru SITA slovenský tréner Július Šupler. Skončili sme tak na druhej priečke a už dnes nás čaká od 14.15 hod. súboj s druhým zámorským tímom USA.

Súper nás prekvapil
Kanaďania od začiatku išli za svojím cieľom. Vyhrať. Naši si síce verili na zverencov trénera Andyho Murraya (Nemcov zdolali tesne 3:2 a Nórsko 4:2), ale súper na nás vyrukoval s ofenzívnou taktikou. ""Vedeli sme, že to bude veľmi náročný zápas. Pri kanadskej reprezentácii pôsobím už veľa rokov a so Slovenskom to boli vždy pekné zápasy. Zo zápasov, ktoré sme odohrali, to bol náš najlepší výkon. Dúfam, že sa opäť stretneme v bojoch o medaily," zhodnotil tréner súpera Murray.
Ako prví sme však skórovali my, keď presilovú hru využil Jurčina. V početnej výhode však Kanada vyrovnala po strele Murphyho. Potom mal jasnú prevahu náš súper, ktorý dokázal eliminovať hviezdne trio Hossa - Demitra - Gáborík. Kanaďania mali v úvodnej tretine viac šancí, brankár Halák bol však pozorný.

Doplatili sme na vylúčenia
Nástup do druhej časti nám nevyšiel. Inkasovali sme po 25 sekundách, keď sa presadil Mayers. Naši sa dostali do útlmu, ktorý zámorskí hokejisti využili na ďalší gól. Po polovici zápasu stiahol reprezentačný tréner Július Šupler našu hru na tri útoky. Pomohlo. Konečne sa presadili slovenskí lídri, keď chybu najlepšieho kanadského obrancu využil Hossa. Kanada však dokázala odpovedať, keď mladého gólmana prekonal Hamhuis. Dve a pol minúty pred koncom druhej časti sme sa znovu dostali do hry. Podhradský nádherne vysunul Urama, ktorý strelil svoj druhý gól na šampionáte.
Tretia tretina už patrila nám. Dočkali sme sa rýchleho vyrovnania. K tomu zavelil ten najsprávnejší muž. Kapitán Miroslav Šatan. Rozhodujúci gól mal na hokejke Gáborík, jeho strelu však Roloson kryl. Napokon sme pykali za vylúčenia. Rozhodujúci gól strelil v 50. minúte najznámejší kanadský útočník Nash práve v presilovke. V početnej nevýhode sme inkasovali až tri góly. Naši mohli opäť vyrovnať, no brankár Edmontonu Roloson zneškodnil všetky ďalšie šance Slovákov.

Góly: 3´ Jurčina 1:0, 4´ Murphy 1:1, 21´ Mayers 1:2, 32´ Brewer 1:3, 34´ Hossa 2:3, 36´ Hamhuis 2:4, 38´ Uram 3:4, 44´ Šatan 4:4, 50´ Nash 4:5.

01 - Modified: 2003-05-15 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Proti dovozom 02 - Modified: 2003-05-15 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Orange zvýšil zisk 03 - Modified: 2003-05-15 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Istrobanka požičia Bratislave
04. máj 2024 18:39