Slováci vymysleli unikát: čiapku odolnú voči signálu a žiareniam

Prerážajú svojím nápadom vo svete. Slovenská značka Shield prišla so zaujímavým konceptom čiapky, ktorá udivuje použitou modernou technológiou. Tá zabezpečuje ochranu hlavy pred nebezpečnými signálmi, ktoré sú vyžarované z každého elektrického zariadenia - mobilov, wi-fi vysielačov alebo satelitov.

Zakladatelia tejto značky začali svoju kampaň na internetovej stránke kickstarter.com s cieľom získať potrebné zdroje na rozšírenie čiapky do celého sveta. Aby Shield odolal signálom, používa špeciálnu striebornú látku pôvodne vyvinutú pre armádne účely. Tá navyše zabezpečuje antibakteriálne, antimikrobiálne, antizápachové a antistatické vlastnosti čiapky.

Snímka: kickstarter.com

 

Práve dôkladné vpracovanie striebra do čiapky chráni pred žiareniami z mobilov, wi-fi routerov a vo všeobecnosti redukuje negatívne efekty elektromagnetickej radiácie. Myšlienka na vývoj takejto čiapky pochádza z alarmujúcich štatistík vplyvu telefónov a iných vysielačov na zdravie človeka. Tvorcovia sa nechali inšpirovať rodinným známym, ktorý mal problém zaspať niekoľko nocí za sebou a prisudzoval to všetkým mobilom a wi-fi sieťam naokolo. On si svoje zariadenia na noc vypínal, jeho susedia však nie. Pôvodne teda išlo iba o čiapku na spanie, ale po hlbšej štúdii ju Marek, Igor a Martin zo Shieldu rozšírili na všeobecné použitie. Elektromagnetické vlny číhajú všade naokolo. Napríklad využitie nájde aj v leteckej doprave, pretože pri jednom transatlantickom lete je človek vystavený takému žiareniu, aké telo dostane pri absolvovaní ôsmich röntgenov pľúc alebo dvanástich röntgenov zubov.

 

 

Podľa štúdií je radiácia z mobilu a wi-fi vysielačov zodpovedná za množstvo chorôb, ako je napríklad nespavosť, nesústredenosť alebo degenerácie buniek, ktorá môže viesť až k tragickým zdravotným komplikáciám. „V súčasnosti je bežné telefonovať aj štyri hodiny denne a tento zvyk asi len ťažko zmeníme. Preto by sme mali hľadať spôsoby, ako sa aspoň pred nebezpečnými účinkami chrániť,“ približuje jeden zo zakladateľov Marek.

Snímka: kickstarter.com

 

Čiapka nabrala svoju finálnu podobu až po pol roku vývoja. Skladá sa z čistej bavlny a čistého striebra. Dizajn čiapok Shield vychádza zo štýlu „beanie“ čiapok a taktiež prichádzajú aj so šiltovkou, ktorá má „snapback“ tvar, obľúbený najmä u amerických raperov.

Cena čiapok sa začína na 25 eurách pre detskú veľkosť, na 30 eurách pre dospelú veľkosť a na 32 eurách pre šiltovku. K dispozícii sú štyri farebné kombinácie a dva typy šiltoviek.