Ďalšia optická ilúzia je tu. Ak rozoznáte túto farbu, vyhrali ste

V roku 2015 sa svet nevedel rozhodnúť, či sú šaty modro-čierne alebo bielo-zlaté. Tento rok je tu ďalšia ilúzia, ktorá víri hladinu. Ak rozoznávate farby, nemal by to byť pre vás žiaden problém.

Ľudské oko je jedna veľká záhada. Jeden človek môže vidieť farbu zelenú, druhý modrú. O aktuálny rozruch sa postarala britská organizácia Optical Express, ktorá na svetlo sveta vytiahla obrázok vo farbe, ktorá rozdeľuje ľudí na dva tábory. Jedni na ňom vidia zelenú farbu, no tí druhí modrú. Čo si myslíte vy, akej farby je obrázok?

Portál dailymail.co.uk dokonca priniesol štatistiku, v ktorej 64 percent respondentov odpovedalo, že farba je zelená a 32 percent si myslí, že ide o modrú farbu.

Keď im potom dodatočne položili otázku, akej farby je susediaci obrázok, názor zmenili a až 90 percent z nich zhodne tvrdilo, že inkriminovaná farba je zelená. Aj keď je v hlavnom obrázku hlavný odtieň viac zelený než modrý, treba sa pozerať hlavne na to, že každý človek môže vidieť farby inak. Niekedy závisí od svetla, inokedy od ostrosti farby. Podľa oficiálnej odpovede je spomínaný obrázok zelený.