Nestíhate? Skúste jednoduché posteľové cviky, ktoré vás naštartujú na celý deň

V dnešnej uponáhľanej dobe je väčšina ľudí v strese, a to sa podpisuje na ich zdraví. A pritom mnohokrát stačí tak málo, venovať pohybu pár minút denne. Ako? To vám poradia lektorky tanečnej školy v prvom diele nového seriálu Tancom k zdraviu. Začneme cvičením v posteli.

Nájdite si každé ráno pár minút v posteli navyše a naučte sa podľa videa niekoľko jednoduchých cvikov, ktoré zmenia vaše ranné vstávanie na príjemnú chvíľku.

Ak trpíte skoliózou, bolesťami chrbta, obezitou alebo vám skrátka chýba pohyb, tanec je komplexným prostriedkom na posilňovanie celého pohybového aparátu. Zároveň sa vo vašom tele uvoľňujú endorfíny, ktoré prinášajú príjemný a blažený pocit. "Tanec spája telesnú záťaž a zároveň dáva priestor umeleckému precíteniu. Toto spojenie napomáha k výraznému zlepšeniu fyzickej aj psychickej kondície," hovorí lektorka tanečnej školy InDance Barbora Stulíková a dodáva, že veľmi dôležité je už správne naštartovanie dňa.

Pretiahnutím si môžete spríjemniť ranné vstávanie a začať každý deň s pocitom, že ste dopriali svojmu telu zdravé prebudenie. Cvičenie a techniky, ktoré tanec využíva, vám pomôžu pretiahnuť svaly a pripraviť telo na celodenné aktivitu. Dôležité je tiež správne dýchanie, ktoré okysličí svaly a umožní tak efektívne pretiahnutie celého tela.